Zvezdina deca se nisu obrukala! Benfika zasluženo odnosi prve bodove iz Beograda!
Navijači Crvene zvezde, Foto: Starsport/Peđa Milosavljević

liga šampiona za mlade

Loša uvertira

Objavljeno: 15:05h

Omladinci Crvene zvezde poraženi su na startu Lige šampiona od vršnjaka iz Benfike rezultatom 2:1.

Portugalski tim je krenuo u totalnu ofanzivu od samog starta meča, a sve im se isplatilo već u 13. minutu.

Strelac je bio Varela, nakon greške igrača crveno-belih na sredini i asistencije Tomea.

Crveno-beli su uglavnom bili podređeni u prvom poluvremenu i beležimo jedan udarac u okvir gola.

Portugalci stižu do 2:0 u uvodnim minutima drugog poluvremena. Ponovo je Varela bio precizan, a Santoš je ovoga puta ubacio sa desne strane.

Ipak, Zvezdina deca se nisu predavala, pa smo nakon 6 minuta videli novi gol.

Maksimović je pogodio posle jedne odbijene lopte u kaznenom prostoru i smanjio na 2:1.

Imali su domaći priliku za izjednačenje u 73. minutu meča nakon greške golmana Benfike, ali rezultat je ostao nepromenjen.

Treba spomenuti da je mladi golman Zvezde Drakšić u finišu meča sprečio da Portugalci zabeleže ubedljiviju pobedu.

Sve u svemu zaslužena pobeda Portugalaca i ne tako sjajna uvertira za meč koji nas čeka na "Marakani" od 18.45.